Útmutató az általános katalógus használatához

Keresés az online katalógusban

A katalógusban négy keresőmező van, amelyek az alábbi kereső kifejezéseket tartalmazzák:

szerző, cím, tárgyszó, kiadó, kiadás éve, ISBN.

ACím  nem csak a dokumentumok címét tartalmazza, hanem a kötetcímet, sorozati címet, részdokumentumok címét, gyűjteményes munkákban megjelent művek címét stb. is.

Az egyes keresőkérdéseknél balról, előfordulás, pontosan opciót lehet beállítani.

Balról – ezzel a szóval kezdődődik pld. a keresett cím

Előfordulás – pld. a címben valahol szerepel az általunk beírt szó

Pontosan – pontosan az általunk beírt szóra keres

Ha több kereső kifejezést adunk meg, azokat az és, vagy, de nem logikai operátorokkal kapcsolhatjuk össze.

Különbség van a KERESÉS és BÖNGÉSZÉS között.

KERESÉS használatát azoknak ajánljuk, akik konkrét dokumentumot keresnek és biztosan tudják a keresett dokumentum szerzőjét, címét stb. Itt megadhatják a részletes paramétereket. A legördülő sávok segítségével lehet minél pontosabb keresési feltételeket beírni.

BÖNGÉSZÉS mező használata akkor ajánlott, ha a keresett dokumentumról, csak részleges információi vannak, vagy egy bizonyos kritériumnak megfelelő dokumentumok összességét keresi. A legördülő sáv segít megadni a keresési paramétereket.

A találatok megjelenése után, a Példány adatok szóra kattintva pontos információhoz juthat az adott dokumentumról.

Amennyiben nem lát Példány adatok szót a találatnál (mert az esetleg kötetcím, mű cím, tanulmánycím stb.), de lát Részletek-et, akkor a részletekre kattintva fogja megtalálni a Példány adatok-at.

658 ------> raktári jelzet

F 30

Marketingkommunikáció / Fazekas Ildikó, Harsányi Dávid. - Budapest : Szókratész Külgazdasági Akadémia, 2000. - 343 p. ; 24 cm

ISBN/ISSN 963 7163 53 0

Marketingkommunikáció - Reklám - Rendezvényszervezés - PR - Direkt marketing – Image

KFRTKF Katalógus

Lelőhely

Kölcsönzési státusz

Lelt.szám:

Vonalkód:

Kölcsönözhető

116144

08042194

Kölcsönözhető

116145

08042170

Kikölcsönözve.

116146

08042187

A cím fölött levő raktári jelzet a dokumentum megtalálásában segít. A szakirodalom esetében ez egy háromjegyű számból, egy betűből és egy kétjegyű számból áll (658 F 30), szépirodalom esetében pedig egy betűből és egy kétjegyű számból (F30). Ezt a jelzetet, valamint a mű szerzőjét és címét feltétlenül jegyezze meg, ha meg akarja találni a könyvet a polcon!

Lelőhely mutatja, hogy a könyvtár mely állományegységében található a keresett dokumentum. Ha olyan dokumentumot talál, amelynek a lelőhely melletti kölcsönzési státusza helyben használható vagy Prézens, akkor azt nem lehet a könyvtárból kivinni!

Amennyiben a Lelőhelynél valamilyen letét található, úgy azok a dokumentumok a megfelelő tanszékeken férhetőek hozzá.

Ha a Lelőhely Duplum – Kérje a dokumentumot a könyvtárostól!

A Kölcsönzési státusz hasznos információ, itt látható, hogy a könyv kölcsönözhető vagy kölcsönzésben van.

leltári szám és a vonalkód a könyvek azonosítására szolgáló szám.

Tárgyszó kereső kérdés mögött valójában egy a könyvtár által épített és építés alatt álló Tezauruszt találunk.

A tárgyszó szerinti keresésnél mindig érdemes a Böngészés mezőt használni, hiszen nem tudhatjuk, hogy az általunk keresett kifejezés szerepel-e a szótárban és milyen formában található meg.

A Böngészés eredményeként kapunk egy listát, ahol a

T-->    rákattintva kibontja a keresett kifejezést. Láthatjuk, az esetleges szinonímát/kat és/vagy az alárendelt kifejezéseket

L->     rákattintva  visszatérünk a betűrendes listába annál a kifejezésnél, amelynél rákattintottunk

Felül a „Tezaurusz kifejezés”-re kattintva  hierarchikusan kibonthatjuk az adott kifejezést.

Ha a Hivatkozások száma -

akkor

1. valóban nincs olyan dokumentum a katalógusban amelyhez ez a kifejezés hozzá lett rendelve, vagy volt ilyen dokumentum, de már törölve lett.

2. Ez a kifejezés egy szinonima és a T--> re kattintva találjuk meg azt a descriptort amelynél megjelenik a találati halmaz.

Amennyiben tov&´bbi segítségre van sz&¨ksége, könyvtárosaink állnak rendelkezésére.

¨

uml;ks